Jaunumi

5 Jaunā gada apņemšanās tehnoloģiju lietošanā
06Jan.

SocNet_buletpoints_post-01

Katru Jauno gadu daudzi cilvēki sāk ar apņemšanos paveikt vecajā gadā neizdarītos darbus – iemācīties kaut ko jaunu, atmest kaitīgos ieradumus vai uzlabot savu fizisko formu. Baltcom iesaka šajā gadā virzīties uz priekšu mazākiem soļiem un sākt ar kaut ko citu. Tehnoloģijas aizņem arvien lielāku daļu no mūsu laika, tad kādēļ gan šī gada apņemšanās nevarētu būt saistīta tieši ar to?
Baltcom apņemšanās 2017.gadā ir dalīties ar padomiem, kas saistīti ar tehnoloģiju lietošanu, tādēļ šoreiz – piecas darbības, kuras ļaus gudrāk lietot savus datorus, telefonus un planšetes.

Pirmkārt – sāc lietot paroļu pārvaldnieku!
Sociālie tīkli, iepirkšanās portāli, e-pasti, internetbankas – ikkatrā vietā nepieciešama sava parole, bet paroles drošības prasības katrā var būt atšķirīgas. Brīdī, kad ikdienā jāatceras vairāk par piecām dažādām parolēm, kuras ik pēc kāda laika perioda ir jāmaina, nereti rodas problēmas ar visu šo paroļu paturēšanu prātā.
Baltcom iesaka: šādos gadījumos vispiemērotākais veids ir izmantot paroļu pārvaldnieku nevis censties visas paroles atcerēties vai rakstīt uz lapiņas. Paroļu pārvaldnieks ir droša vieta, kur uzglabāt visas paroles un nepieciešamības gadījumā ātri noskaidrot sev nepieciešamo. Šādi paroļu pārvaldnieki pieejami gan maksas, gan bezmaksas versijās.

Otrkārt – izveido automātisko failu dublēšanu!
Tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, tomēr tehnoloģijas ar laiku mēdz nolietoties un var arī mūs pievilt. Visbūtiskākais jautājums šajā gadījumā ir kā nodrošināties pret dokumentu un citu failu saglabāšanas.
Baltcom iesaka: ārējie cietie diski un citi datu nesēji ir pieejami dažādās variācijās un arī dažādās cenās. Daudzi cilvēki mūsdienās labprātāk izmanto mākoņa pakalpojumus, kas datu dublēšanu un uzglabāšanu padara daudz vieglāku – vienu reizi iestati failu dublēšanu un aizmirsti par šo problēmu. Vispopulārākās vietnes, kur glabāt savus failus ir Dropbox, Google Dive, Microsoft OneDrive.

Treškārt – sakārto savus bilžu albumus!
Cilvēki no saviem viedtālruņiem mūsdienās vairs nešķiras ne uz brīdi un fotoattēli tiek uzņemti nepārtraukti, tādēļ rodas situācija, ka bildes mums ir visur – telefonos, planšetēs, datoros, cietajos diskos u.c.. Šis ir grūti izpildāms uzdevums, jo bildes gadu gaitā ir tikušas uzglabātas visdažādākajās vietās.
Baltcom iesaka: vispirms ir jāizlemj, kura būs tā vieta, kur visas bildes vienuviet tiks uzglabātas. Brīdī, kad bildes atradīsies vienā vietā būs vieglāk tās sagrupēt albumos.
Piemēram, tiešsaistes iepirkšanās vietne Amazon saviem uzticamākajiem abonentiem piedāvā neierobežotu fotogrāfiju uzglabāšanas iespēju, savukārt, Google sniedz neierobežotu gan foto, gan video uzglabāšanas iespēju.

Ceturtkārt – ievēro piesardzību iepērkoties internetā!
Iepirkšanās internetā ir kļuvusi par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu, un līdz ar palielināto cilvēku iepirkšanās aktivitāti biežāki kļūst arī krāpšanas gadījumi un mēģinājumi. Pasargāt sevi un savus datus no krāpšanas mēģinājuma ir pavisam vienkārši.
Baltcom iesaka: pirmkārt, meklējot preces interneta vietnēs, pārliecinies, ka mājas lapa, kurā grasies iepirkties ir pietiekami atpazīstama un vai par to nav publisku sūdzību. Otrkārt, veicot pirkumu pārbaudi, ka savienojums ir šifrēts – pirms interneta adreses jāparādās burtiem “https://”, nevis “http” kā parasti. Treškārt, drošiem pirkumiem sāc izmantot PayPal, tādā veidā, veicot pirkumus tu maksā nevis tieši konkrētajam tirgotājam, bet gan caur savu PayPal kontu, kurš ir piesaistīts tavam bankas kontam.

Piektkārt – atbrīvojies no vecās tehnikas!
Novecojoši datori, printeri, telefoni, lādētāji – tas viss jau vairākus gadus, lieki aizņemot vietu, tiek glabāts kādā skapī vai garāžā. Pēdējais laiks atbrīvoties no nevajadzīgām lietām!
Baltcom iesaka: utilizē veco tehniku prātīgi – visā Latvijā ir vairāki elektropreču nodošanas punkti (tos viegli var atrast internetā), un pat, ja tā ir lielgabarīta tehnika – vari pieteikt tās savākšanu mājās.

Atpakaļ
Cits
mēn.
kwh
Pievienot
24 mēneši
12 mēneši
Beztermiņa
Mēs Jums rekomendējam