Jaunumi

Svarīga informācija par AS “Sadales tīkls” sadales sistēmas tarifu izmaiņām
30Jūn.

No 2023. gada 1. jūlija spēkā stājas jaunie AS “Sadales tīkls” elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi. Tarifu izmaiņas klienti pamanīs augustā, saņemot rēķinu par jūliju. Esam apkopojuši svarīgāko informāciju, lai klientiem būtu vieglāk atrasts atbildes uz saviem jautājumiem.

 

Divi “Sadales tīkla” tarifi – “Pamata” un “Speciālais”

Sākot ar 1. jūliju, “Sadales tīkls” ievieš divu veidu tarifus: “Pamata” un “Speciālie”, kas atšķirsies ar fiksētās un mainīgās daļas īpatsvaru.

Pamata tarifs ir piemērots regulāram patēriņam. Šim tarifam ir lielāka fiksētā daļa (maksa par jaudas uzturēšanu, EUR/mēnesī) un mazāka mainīgā daļa (maksa par elektroenerģijas piegādi, EUR/kWh).

Speciālais tarifs piemērots ļoti mazam vai sezonālam patēriņam. Šim tarifam ir mazāka fiksētā daļa (maksa par jaudas uzturēšanu, EUR/mēnesī) un lielāka mainīgā daļa (maksa par elektroenerģijas piegādi, EUR/kWh).

Visiem klientiem “Sadales tīkls”  automātiski piešķirs “Pamata” tarifu

2023. gada 1. jūlijā šobrīd aktuālais tarifs tiks aizstāts ar jauno, visiem klientiem piešķirot pieslēguma tehniskajiem parametriem atbilstošo “Pamata” tarifu, kas ir piemērots regulāram ikdienas patēriņam.

Iespējamie jautājumi un atbildes

No kā sastāv mans rēķins par elektroenerģiju?

Kopējo maksu par elektroenerģiju rēķinā veido trīs pozīcijas:

– maksa par elektroenerģiju atbilstoši Baltcom tarifam;
– maksa par sadales un pārvades pakalpojumu jeb pieslēguma nodrošināšanas un elektroenerģijas piegādes pakalpojumu (AS “Sadales tīkla” un AS “Augstsprieguma tīkls ” tarifi);
– pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Ceturtā pozīcija ierasti bijusi obligātā iepirkuma komponente (OIK), bet, sākot ar 2023. gada 1. janvāri, OIK likme visiem lietotājiem ir 0 EUR / MWh.

Kas man jādara 1. jūlijā?

Pāreja uz jauno “Sadales tīkla” tarifu 2023. gada 1. jūlijā notiks automātiski, klientiem nebūs jāveic nekādas papildu darbības.

Kāds tarifu plāns tiks automātiski piešķirts?

2023.gada 1. jūlijā visiem klientiem “Sadales tīkls” piešķirs pieslēguma tehniskajiem parametriem atbilstošais “Pamata” tarifu plāns.

Cik es maksāšu turpmāk?

Tas būs atkarīgs no pieslēguma parametriem un patēriņa. Lai uzzinātu gaidāmās izmaiņas rēķinā par sadales sistēmas pakalpojumiem, aicinām izmantot AS “Sadales tīkls” tarifu kalkulatoru.

Ko darīt, lai samazinātu maksu par sadales sistēmas pakalpojumu?

Iesakām izvērtēt sava esošā pieslēguma jaudu, izmantojot kalkulatoru. Norādiet savu pieslēguma jaudu, mājokļa platību un atzīmējiet elektroierīces, ko izmantojat ikdienā. Kalkulators jums norādīs ieteicamo pieslēguma slodzi.

Vai es varēšu mainīt “Sadales tīkla” tarifu?

Tāpat kā līdz šim nepieciešamības gadījumā arī pēc jauno tarifu stāšanās spēkā klients pats varēs tarifu plānu viegli un bez maksas mainīt “Sadales tīkla” klientu portālā.

Svarīgi! Līdz 1. oktobrim pieteiktās tarifa izmaiņas tiks veiktas atkarībā no klienta vēlmes – ar tā paša vai nākamā mēneša pirmo datumu. Piesakot tarifa maiņu pēc 1. oktobra, izmaiņas būs spēkā ar nākamā mēneša pirmo datumu.

Kur es varu uzzināt savu šobrīd izvēlēto “Sadales tīkla” tarifu?

Informācija par to, kāds tarifs ir spēkā klienta īpašumā šobrīd, pieejama “Sadales tīkla” klientu portālā.

Kur es varu sekot līdzi elektrības patēriņam?

Ikmēneša elektrības patēriņš norādīts rēķinā par elektrību. Elektrības patēriņa pārskati par ilgāku periodu ir pieejami mans.baltcom.lv portālā un “Sadales tīkla” klientu portāla.

Kur es varu redzēt pieslēguma fāžu skaitu un citu tehnisko informāciju?

Pieslēguma tehnisko informāciju ērti noskaidrot “Sadales tīkla” klientu portālā.

 

Ja neatradi atbildi uz savu jautājumu, aicinām ieskatīties “Sadales tīkla” mājas lapā.

Atpakaļ
Cits
mēn.
kwh
Pievienot
24 mēneši
12 mēneši
Beztermiņa
Mēs Jums rekomendējam