Jaunumi

Uzzini 7 galvenos iemeslus lēnam internetam
03Apr.

Laikā, kad internets ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, lēns Wi-Fi savienojums nereti izvēršas par nopietnu pacietības pārbaudi un aizkavē steidzamos darbus. Iemesli traucētai interneta darbībai var būt gan klienta iekšējā tīklā, gan interneta operatora sistēmā. Bieži vien problēmu cēlonis meklējams tieši gala ierīces pusē, tāpēc turpinājumā apkopoti septiņi izplatīti iemesli, kāpēc bezvadu vai optiskais internets ir lēns un kā to vienkārši novērst.

1. Rūtera restarts

Rūteris ir sarežģīta ierīce, līdzīga datoram, tam ir savs procesors, atmiņa un operētājsistēma. Un tāpat kā datoram, lai atjaunotu normālu darbību, tam ir nepieciešama restartēšana.

Ko darīt: Vismaz reizi mēnesī restartēt rūteri, atvienojot to no kontaktligzdas, uzgaidot 30 sekundes un ieslēdzot atkal.

2. Frekvences maiņa

Interneta rūteris nav izolēts no apkārtējās vides. Wi-Fi internets darbojas ar radioviļņu palīdzību – parasti tie atrodas 2.4 GHz, 5 GHz un 6GHz frekvencēs.
Šo radio signālu “dzird” arī kaimiņu bezvadu iekārtas, tāpēc tas var kļūt intensīvi noslogots, attiecīgi – savienojuma kvalitāte pasliktinās.

Ko darīt: Ja ierīces atbalsta 5 GHz vai 6GHz frekvences, vislabāk izvēlies tieši tos, jo šīs frekvences nav tik noslogotas kā 2.4 GHz, ko parasti lietotājiem uzstāda kā primāro.
Ja rūteris ir ar MESH tehnoloģiju, tad pārslēgšanās no 2,4GHz un 5GHz notiek automātiski abos virzienos.

6 lēna interneta iemesli

3. Wi-Fi kanālu maiņa

Signāla kvalitāti ietekmē arī Wi-Fi kanālu noslogojums. Jo vairāk kaimiņu izmanto vienu un to pašu Wi-Fi kanālu, jo lēnāk strādās internets.

Ko darīt: Uzstādīt brīvāko Wi-Fi kanālu rūtera iestatījumos. Ja neesat drošs savos spēkos rūtera konfigurācijā, droši sazinies ar Baltcom tehnisko dienestu!

4. Rūtera jauda un novietojums

Wi-Fi tīkla optimālai darbībai liela nozīme ir arī rūtera atrašanās vietai telpā. Tā kā ierīces signāls izplatās apļveidā, novietojot rūteri istabas stūrī, daļa signāla tiek zaudēta. Arī mājas sienu biezums un materiāls, īpaši dzelzsbetons, var slāpēt Wi-Fi signālu.

Ko darīt: Iekārtu novietot tuvāk telpas centram, tālāk no sienām un stūriem, pēc iespējas augstāk, ideālā gadījumā – pie griestiem.

5. Rūterim pieslēgtais ierīču skaits

Ierīču skaits, kas pieslēgtas rūterim un, platība, kas jāapgādā ar bezvadu internetu, arī ietekmē interneta ātrumu.

Ko darīt: Lielākā platībā pieslēgt vairākus rūterus (divstāvu mājā vai četristabu dzīvoklī, piemēram, vismaz divus).

6 lēna interneta iemesli

6. Ierīču tehniskā specifikācija

Visjaudīgākais internets strādās lēni, ja dators būs vecs vai tā tīkla karte neatbalstīs piedāvātā savienojuma ātrumu.

Ko darīt: Iekārtas, kuras iespējams, ieteicams pievienot interneta kabelim. Ja interneta ātrums joprojām ir zemāks kā operatora solītais, vēlams pārbaudīt, vai ierīces vispār atbalsta operatora garantēto ātrumu. Pārbaudīt arī, vai vadi ir labā tehniskā stāvoklī un kārtīgi pievienoti ierīcei.

7. Drošība un citi iemesli

Ja interneta zudumi turpinās, iespējams, ka tīklam piekļuvis un to izmanto vēl kāds lietotājs. Tā ir ikdiena Wi-Fi tīkliem, kuru parole ir pārāk vienkārša. Vēl biežs iemesls lēnai darbībai ir vīrusu iekļūšana datorā.

Ko darīt: Drošības nolūkos Wi-Fi paroli ieteicams izveidot sarežģītu un izmantot drošības rīkus, piem., Antivīruss Plus.

Atpakaļ
Cits
mēn.
kwh
Pievienot
24 mēneši
12 mēneši
Beztermiņa
Mēs Jums rekomendējam