Jaunumi

Baltcom audzējis peļņu par 30% šī gada pirmajos deviņos mēnešos
31Okt.

2023. gadā Baltcom tīkla modernizācijā un attīstībā investējis 2,4 miljonus eiro, kas ļāva paplašināt ātrgaitas interneta tīklu, audzēt klientu skaitu un palielināt peļņu pirmajos deviņos mēnešos.

  • Baltcom apgrozījums 2023. gada deviņos mēnešos pieauga par 7% salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn, sasniedzot 20,1 milj. eiro.
  • Uzņēmuma peļņa 2023. gada deviņos mēnešos uzrāda 30% pieaugumu pretstatā ekvivalentam laika periodam pagājušajā gadā, sasniedzot 4 milj. eiro.
  • Uzņēmums 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos nomaksāja 4,9 milj. eiro nodokļu valsts budžetā, kas, salīdzinājumā ar 2022. gadu ir 21% pieaugums.

 

Šogad Baltcom – lielākais privātais fiksēto telekomunikāciju uzņēmums Latvijā, tīkla modernizācijā un attīstībā investējis 2,4 miljonus eiro. Uzņēmums paplašināja 300 Mbit/s un 1000 Mbit/s pārklājuma zonu adresēs, kur iepriekš bija pieejams internets ar ātrumu tikai līdz 100 Mbit/s. Lai palielinātu tīkla kapacitāti, tika veikta galvenās infrastruktūras maģistrāles modernizācija, nodrošinot 100 Gbit/s savienojumu starp svarīgiem infrastruktūras mezgliem.

Uzņēmums aktīvi attīstās un palielina pārklājuma mērogu un jaudu visos Latvijas reģionos. Tā Latgales reģionā, kur Baltcom ir viens no vadošajiem fiksētā interneta operatoriem, šogad uzņēmums nodeva ekspluatācijā 100 Gbit/s rezervēto maģistrālo Latgales apli. Tas nodrošina 1 Gbit/s ātro interneta pieslēgumu vēl lielākam reģiona klientu skaitam. Bet Vidzemes un Kurzemes reģionos 2022. gadā Baltcom investēja jauna optiskā tīkla uzbūvē Talsos un Madonā, kā rezultātā šajās pilsētās kļuva pieejami augstākās klases pakalpojumi – Baltcom optiskais internets un interaktīvā televīzija.

Uzņēmuma veiktie tīkla pārklājuma un jaudas uzlabojumi ļāva paplašināt arī uzņēmuma klientu bāzi. Šobrīd Baltcom fiksētā interneta pakalpojums pieejams 500 tūkstošiem mājsaimniecību visas Latvijas teritorijā, kas ir vairāk nekā puse no visām valsts mājsaimniecībām. Savukārt kvalitatīvu servisu palīdz nodrošināt 100 vienību plašs autoparks un ap 350 darbinieku kolektīvs, kurš šogad tika palielināts par 10%, pieņemot darbā 30 jauno kolēģu.

“Kopumā 2022.- 2023. gads bija ļoti ražīgs periods gan uzņēmuma paplašināšanās ziņā, gan no piedāvāto pakalpojumu klāsta un kvalitātes uzlabošanas viedokļa. Mūsu darbības pamatā ir klientu ērtība, tādēļ ieviešam jaunas tehnoloģijas, modernizējam esošus produktus un paplašinām to klāstu, lai nodrošinātu klientiem arvien augstākas kvalitātes pakalpojumus, kas būtu pieejami jebkurā valsts nostūrī. Mēs pārgājām uz WiFi 6 standartu un klientiem tagad piedāvājam tikai modernus un jaudīgus WiFi 6 rūterus. Tāpat kopā ar SIA “Bite Latvija” piedalāmies 5G tīkla attīstīšanas projektā, kur Baltcom ir piesaistīts, kā viens no lielākajiem optiskā tīkla īpašniekiem Latvijā. Jau šobrīd aktīvi strādājam pie jaunu optisko līniju ierīkošanas, lai arvien plašāk piedāvātu klientiem 5G tīkla priekšrocības. Mēs aktīvi ceļam esošo klientu vērtību, piedāvājot vērtīgākus pakalpojumus un ieviešot jaunumus mūsu pakalpojumu klāstā, piemēram, tādus, kā Go3 un mobilais internets, 5G tīkla pieslēgums, un tuvākajā nākotnē ieviesīsim arī Antivīruss Plus pakalpojumu drošai interneta lietošanai,” skaidro Baltcom ģenerāldirektors Dmitrijs Ņikitins.

Tīkla attīstība dažādos valsts reģionos, klientu bāzes palielināšanās, kā arī pakalpojumu klāsta paplašināšana ļāva uzņēmumam par 7% palielināt apgrozījumu un par 30% audzēt peļņas radītājus 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos. Turklāt uzņēmums ir atbildīgs nodokļu maksātājs un valsts budžetā šogad nomaksājis jau 4,9 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk, nekā pērna gada deviņos mēnešos.

Turklāt, lai nodrošinātu klientiem nemainīgi augstus apkalpošanas standartus un kvalificētu klientu atbalsta speciālistu pieejamību uzņēmums investē arī cilvēkresursu attīstībā. Šogad Baltcom trīsreiz palielināja savus izdevumus komandas attīstības nolūkiem, ieguldot gan jaunu funkcionālu nodaļu izveidē, gan darbinieku kvalifikācijas pilnveidošanā, gan štata paplašināšanā, jo īpaši klientu atbalsta centros. Šobrīd Baltcom uztur lielāko klātienes klientu apkalpošanas centru skaitu starp visiem fiksēto telekomunikāciju uzņēmumiem Latvijā.

Atpakaļ
Cits
mēn.
kwh
Pievienot
24 mēneši
12 mēneši
Beztermiņa
Mēs Jums rekomendējam